Sklep

pro-Kitt Żywica Poliestrowa

pro-Kitt Żywica Poliestrowa
Dostępne opcje produktu
pro-Kitt Żywica Poliestrowa
pojemność: 1kg |
35.67 zł brutto
29.00 zł netto
na zamówieniena zamówienie

ŻYWICA POLIESTROWA to produkt w połączeniu z matą szklaną przeznaczony do laminowania ręcznego. Zawiera elastyczną, konstrukcyjną żywicę z dodatkiem odpowiednich katalizatorów. Produkt jest doskonały do napraw poważniejszych ubytków i skorodowanych miejsc karoserii samochodowej, przyczep campingowych, jachtów czy łodzi.
Otrzymana powłoka ma niezwykle dobrą przyczepność przy jednoczesnym zachowaniu odporności na działanie benzyny, smarów, olejów, rozcieńczonych kwasów i zasad oraz wysokich temperatur (do 80oC).

POWIERZCHNIA:

Stosować na powierzchnie metalowe (także niezagruntowane), stal, aluminium, laminaty poliestrowe i drewno. Zachowuje dobrą przyczepność również do dwukomponentowych podkładów akrylowych i starych powłok lakierowych.
Nie używać bezpośrednio na podkłady reaktywne oraz jednokomponentowe wyroby akrylowe i nitrocelulozowe!

SPOSÓB UŻYCIA:

 1. Dobrze oczyścić, odtłuścić i przeszlifować powierzchnię. Metal przeszlifować i oczyścić. Stal odtłuścić, przeszlifować na sucho P80-P120 i ponowić odtłuszczanie. Aluminium odtłuścić, zmatowić włókniną ścierną i ponowić odtłuszczenie. Drewno oczyścić. Dwukomponentowe podkłady akrylowe i stare powłoki odtłuścić, przeszlifować na sucho P220-P280 i ponowić odtłuszczenie.
 2. Przygotować odpowiednią ilość maty szklanej. Przyciąć ją pozostawiając co najmniej 2 cm zapasu od powierzchni naprawianego ubytku.
 3. Dokładnie wymieszać żywicę poliestrową wraz z dołączonym utwardzaczem w stosunku 100:3. Przestrzegać podanych proporcji.
 4. Czas pracy na mieszance to 10-15 min. w temperaturze 20? C. Po tym czasie produkt nie nadaje się do użycia. Nie wlewać nie zużytej mieszaniny z powrotem do puszki!
 5. Mieszankę żywicy i utwardzacza za pomocą pędzla nałożyć na wcześniej przygotowaną powierzchnię.
 6. Nałożyć i docisnąć matę szklaną. Następnie pędzlem dodatkowo nasączyć mieszaniną.
 7. W razie potrzeby lub dla lepszych efektów nanieść następną warstwę, gdy poprzednie nie zdążyła jeszcze wyschnąć.
 8. Czas utwardzenia wynosi 35-45 min. w temperaturze 21? C. Niższa temperatura znacznie wydłuża czas.
 9. Po utwardzeniu powierzchni obrobić ją mechanicznie (szlifowanie zgrubne P80-P120) lub wyrównać szpachlówką poliestrową.
 10. Na laminat można aplikować szpachlówki poliestrowe, szpachlówki natryskowe poliestrowe, podkłady akrylowe, farby i lakiery.
 11. Narzędzia myć od razu po skończonej pracy rozpuszczalnikiem nitrocelulozowym.
DOKUMENTY
1) Prokitt Żywica Poliestrowa karta techniczna TDS

W celu uzyskania Karty Charakterystyki Substancji Niebezpiecznej dla produktu skontaktuj się z marcin@spinex.pl

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne oraz zdjęcia nie zawierają braków lub błędów. Ewentualne błędne opisy oraz błędne ceny nie mogą być podstawą do roszczeń, w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z obsługą sklepu przed podjęciem decyzji o zakupie.
pro-Kitt Szpachlówka UniwersalnaSZPACHLÓWKA UNIWERSALNA to podstawowa poliestrowa szpachlówka wypełniająca, dedykowana do profesjonalnych napraw karoserii samochodowych. Zapewnia idealną do wypełnienia ubytków twardość i elastyczność powłoki. Dzięki łatwej obróbce i dobrej jakości szlifowania produkt jest ...
pro-Kitt Szpachlówka WykończeniowaSZPACHLÓWKA WYKOŃCZENIOWA to dwuskładnikowa poliestrowa szpachlówka, dedykowana do profesjonalnych napraw karoserii samochodowych. Dzięki zawartości drobnych wypełniaczy doskonale sprawdza się w naprawach niewielkich powierzchni oraz jako końcowe wyrównanie rys i wgłębień przed ...
pro-Kitt Szpachlówka z Włóknem SzklanymSZPACHLÓWKA Z WŁÓKNEM SZKLANYM to konstrukcyjna szpachlówka poliestrowa dedykowana do profesjonalnych napraw karoserii samochodowych. Doskonała do uzupełniania dużych ubytków (dziur, wgnieceń, przerdzewień) oraz wzmocnień osłabionych elementów karoserii pojazdów, przyczep i naczep. ...

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Rozumiem