Zestaw Reperacyjny

Zestaw Reperacyjny

ZESTAW REPERACYJNY to kompletny produkt przeznaczony do szybkich napraw znacznych ubytków materiału (dziur i przerdzewień) oraz wzmocnień i usztywnień zarówno powierzchni metalowych jak i wykonanych z tworzyw sztucznych. Składa się z 242g żywicy poliestrowej, 8g utwardzacza i 0,25m? maty szklanej.
Otrzymany dzięki niemu laminat posiada doskonałą przyczepność oraz wytrzymałość mechaniczną. Dodatkowo ze względu na odporność na działanie olejów, smarów, benzyny oraz rozcieńczonych kwasów i zasad, zestaw nadaje się do napraw karoserii samochodowych, przyczep campingowych, jachtów i łodzi.
Stosować na laminaty poliestrowe, podkłady akrylowe dwukomponentowe, powierzchnie metalowe, powierzchnie ze stali, powierzchnie z aluminium, stare powłoki lakierowe.

SPOSÓB UŻYCIA:

 1. Dobrze oczyścić, odtłuścić, przeszlifować powierzchnię i ponownie odtłuścić.
 2. Laminaty poliestrowe i stal, odtłuścić, przeszlifować na sucho P80-120, odtłuścić ponownie. Podkłady i stare powłoki odtłuścić, przeszlifować na sucho P220-280, odtłuścić ponownie. Aluminium odtłuścić, zmatowić włókniną ścierną, odtłuścić.
 3. Przygotować odpowiednią ilość maty szklanej. Przyciąć ją pozostawiając co najmniej 2 cm zapasu od powierzchni naprawianego ubytku.
 4. Dokładnie wymieszać żywicę poliestrową wraz z dołączonym utwardzaczem w stosunku wg wagi 100:2-3 części. Przestrzegać podanych proporcji.
 5. Czas pracy na mieszance to 10-15 min. w temperaturze 20 C. Po tym czasie produkt nie nadaje się do użycia. Nie wlewać nie zużytej mieszaniny z powrotem do puszki!
 6. Mieszankę żywicy i utwardzacza za pomocą pędzla nałożyć na wcześniej przygotowaną powierzchnię.
 7. Nałożyć i docisnąć matę szklaną. Następnie pędzlem dodatkowo nasączyć mieszaniną.
 8. W razie potrzeby lub dla lepszych efektów nanieść następną warstwę, gdy poprzednie nie zdążyła jeszcze wyschnąć.
 9. Czas utwardzenia wynosi 35-45 min. w temperaturze 21 C. Niższa temperatura znacznie wydłuża czas.
 10. Po utwardzeniu powierzchni obrobić ją mechanicznie (szlifowanie zgrubne P80-P120) lub wyrównać szpachlówką poliestrową.
 11. Na laminat można aplikować szpachlówki poliestrowe, szpachlówki natryskowe poliestrowe, podkłady akrylowe, lakiery.
 12. Narzędzia myć od razu po skończonej pracy rozpuszczalnikiem nitrocelulozowym.

Uwaga! Zestawu reperacyjnego nie aplikować bezpośrednio na podkłady reaktywne i jednoskładnikowe wyroby akrylowe i nitrocelulozowe.

DOKUMENTY
1) Prokitt Zestaw Reperacyjny karta techniczna TDS
Szpachlówka UniwersalnaSZPACHLÓWKA UNIWERSALNA to podstawowa poliestrowa szpachlówka wypełniająca, dedykowana do profesjonalnych napraw karoserii samochodowych. Zapewnia idealną do wypełnienia ubytków twardość i elastyczność powłoki. Dzięki łatwej obróbce i dobrej jakości szlifowania produkt jest ...
Szpachlówka WykończeniowaSZPACHLÓWKA WYKOŃCZENIOWA to dwuskładnikowa poliestrowa szpachlówka, dedykowana do profesjonalnych napraw karoserii samochodowych. Dzięki zawartości drobnych wypełniaczy doskonale sprawdza się w naprawach niewielkich powierzchni oraz jako końcowe wyrównanie rys i wgłębień przed ...
Szpachlówka z Włóknem SzklanymSZPACHLÓWKA Z WŁÓKNEM SZKLANYM to konstrukcyjna szpachlówka poliestrowa dedykowana do profesjonalnych napraw karoserii samochodowych. Doskonała do uzupełniania dużych ubytków (dziur, wgnieceń, przerdzewień) oraz wzmocnień osłabionych elementów karoserii pojazdów, przyczep i naczep. ...
Tkanina RowingowaTKANINA ROWINGOWA niezbędna do zbrojenia żywic podczas wytwarzania laminatów poliestrowo-szklanych. Wykorzystanie jej podczas produkcji laminatu umożliwia ograniczenie wykorzystania żywicy poliestrowej przy jednoczesnym podwyższeniu parametrów wytrzymałościowych. Dostępne w gramaturach 150 i 400 g/ ...
Mata szklanaMATA SZKLANA wraz z żywicą poliestrową, to niezbędne produkty do zabezpieczania znacznych ubytków karoserii samochodowych, przyczep campingowych, łodziach i jachtach. Dzięki doskonałej przyczepności do różnych powierzchni matę można stosować na stal, ...
Żywica poliestrowaŻYWICA POLIESTROWA to produkt w połączeniu z matą szklaną przeznaczony do laminowania ręcznego. Zawiera elastyczną, konstrukcyjną żywicę z dodatkiem odpowiednich katalizatorów. Produkt jest doskonały do napraw poważniejszych ubytków i skorodowanych miejsc ...

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies zgodnie z Polityką plików cookies.

Rozumiem